Kaloriferler Sağdan Sola Isıtmıyorsa

  • İşin ticaretinde olanlar sizlere kaloriferlerin üst ve alt kısımları aynı sıcaklıkta ısınacak hale gelecek diyebilir. İnanmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü peteklerin üstü ve altı aynı sıcaklıkta olsaydı eğer petekleriniz sadece kendini ısıtırdı, ortamı ısıtmazdı. Çünkü hava akışı sağlanmamış olurdu. Bu nedenle de üst kısımlar daha sıcak, alt kısımlar her zaman ısı derecesine bağlı daha ılık veya daha soğuk olur.

Kaloriferler Sağdan Sola Isıtmıyorsa

  • Bu durum kaloriferlerin hava yaptığı anlamına gelir Bu gibi durumlarda kaloriferin üst yan kısmındaki müşürü açarak havasını almak gerekir. Hava alma işlemini düz bir tornavida yardımı ile ya da varsa eğer hava alma anahtarı ile alabilirsiniz. Bu gibi ısıtma durumlarında servis yardımı almanıza gerek yoktur. Kalorifer havasını aldığınızda sorun çözümlenecektir.

Kaloriferlerin Üstü Isınmıyorsa

  • Kaloriferlerin üst kısımlarında ısı olmuyorsa eğer bu durum hava yaptığı anlamına gelir Kaloriferlerin sıcaklık girişi üst kısımdan sıcaklık çıkışı alt kısımdan olur. Üst kısımlarda ısı olmadığında hava yaptığını anlayabiliriz. Havasını alırsak eğer sorun çözümlenecektir

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir